GÜL KILIÇ

 

Gül Kılıç

Herkese Merhaba, ben Gül Kılıç.

 

İşte benim başarı hikayem!

 

12 Ocak 1988’de Bursa da dünyaya geldim. Lise de hazırlık dönemime gelene kadar Türkiye’de eğitim ve öğretim hayatıma devam ettim. Daha sonra bazı önemli sebeplerden dolayı Paris’e taşındım. 17 – 20 yaşlarım arasında eğitim hayatım Paris’te devam etti. Paris’te yaşadığım yıllar bana hayat tecrübesi anlamında bir çok şey kazandırdı. Hayatımın büyük bir bölümü Gemlik, Bursa arasında gecmişken, Paris’te çok farklı insanlarin varlığını gördüm. Değişik kültürleri tanıdım. İlk yıllarım gördüğüm her şeyi eleştirerek geçerken, ilerleyen zamanlarda dünyada tek ben ve benimle aynı dili konuşan insanların olmadığını ve herkesin farklı gelenek göreneklerini anlamış olarak liseyi bitirdim.

 

Lise eğitimim bittikten sonra evlendim Kanada’ya yerleştim. Kanada’da üniversite eğitimime başladım. Eğitim fakültesinde sosyal bilimler okudum ve 2016 senesinde mezun oldum. Üniversite okurken (çocuklarım) Cihan ve Maya’yı da araya sıkıştırdım. 4 yıllık ünıversiteyi 7 yılda bitirdim ama bitti. Önemli olan da bu değil miydi? Kanada hayatı ve yalnızlığın getirdiği stres ile bir de üzerine yaşıtlarım Erasmus güzeli seçilirken ben çok zevk almadığım bir ülkede zevk almadığım bir bölümde biraz depresyona da girerek epey kilo almaya başladım. Erken yaşta anne olmak çok zorlamıştı beni. Stres esnasında güzel yediğimi o dönemde anladım. Uzun bir süre kendimi kilolu hissetmedim ve hatta çok mutluydum. Sınırsız yemek çok zevkliydi. Çok sevdiğim bir elbisem vardı ne zamandır giymediğim. Bir gün aynanın karşısında o elbisenin içinde hiç iyi görünmediğimi fark ettim. Kilo verme serüvenim de, ayna karşısında kendimi güzel hissetmek isteğimin baskın olması ile başladı…

 

O zamana kadar hiç bir egzersiz ya da atletik bir geçmişim olmamıştı. Üniversite yıllarında kendi kendime egzersiz yapmaya başlamıştım ancak kardiyo aletlerinden ileri gitmemişti. Hedefim bir an önce fazla kilolarımdan kurtulmaktı. Ancak inanılmaz bir şey yasadım ve adeta bir mucize oldu hayatımda… Hayatıma egzersizi kattıktan sonra fark ettim ki egzersiz sayesinde kronikleşmiş mutsuzluğum, sürekli her şeyden şikayet etme durumum ve hep bahanelere sığınma gibi sorunlarımdan kurutulmaya başlamıştım. Özetle egzersiz yapmak beni mutlu ediyordu ve daha çok mutlu olmak istiyordum. Bu şekilde egzersiz hayatımın bir parçası olmuştu. Mezun olduğum bölüm ve yapabileceğim işten memnun olamayacağımı anlayınca ve egzersiz yapmaktan bu kadar çok zevk aldığımı fark edince kendimi neden bu alanda eğitmiyorum ve meslek haline getirmiyorum diye düşündüm.

 

Sonuç mu?

 

Kendimi yeniden bununla ilgili bir eğitime yazdırırken buldum ve altı ay boyunca sıkı bir eğitim ardından sınavımı geçerek ACE tarafından (American Council on Exercise) sertifika ve Elevated Learning Academy’den de diplomamı aldım. 2 yıldır tam zamanlı olarak gerek bire bir gerekse de online olarak kişiye özel spor programları, beslenme programları hazırlıyor ve sağlıklı bir bedene, sağlıklı bir yaşama kavuşmaları konusunda yardımcı oluyorum.

 

Misyonum : Kilo vermek, kondisyon kazanmak, vücudunu şekillendirmek isteyip nereden başlayacağını bilmeyen herkesin isteklerine kavuşmasını sağlamak.

 

Vizyonum : Sağlıklı ve özgüvenli bireylerin artması için gereken her türlü hizmeti özenle yerine getirmek.

Sizin için özel olarak seçtiğim bu video ile egzersizlerinize başlayabilirsiniz.